The Responsible Tote: Built to Last with Reinforced Seams
Category: Totes and Large Carryalls
Price: From $4.47 to $6.02
Step lightly and carry more. This isn't just another tote bag; it's your partner in reducing waste. Each use directly counters the cycle of single-use plastics. Crafted for resilience and everyday utility, its roomy interior and comfortable grip make errands a breeze. Join the movement towards a greener future—one sturdy, reusable canvas tote at a time. Make the switch today and carry your values wherever you go.
| Product No | OISHNFMJ061 |
| Setup Fee(V code) | $50.00 |
| Decoration Method | Screen printed |
| Color: | Dark Orange,Mustard Yellow,Olive Green |
| Decoration Area | 10" W x 10" H |
| Product Size | 15 3/4" W x 13 3/4" H x 4" D |
| Decoration Location | front |
| Packing Method | 1pc/bag |
| Units per Carton: | 100 units per carton;32.9 lbs./ctn |
| Production Lead Time: | 18 working days |
| Carton Dimensions: | 29" X 17" X 24" |
Pricing(C/R Price Code)
| Quantity | 200 | 500 | 1000 | 5000 | 10000 |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (5C Price) | $6.02 | $5.52 | $5.18 | $4.8 | $4.47 |